API Delevan 1210R-223H
1210R-223H picture photo
Mfg. Part Number
1210R-223H
Brief Description
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
1210R-223H.pdf
Availability of 1210R-223H
QUANTITY
1210R-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-223H
Internal Part NumberEIS-1210R-223H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating224mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-223H
Related Links1210R, 1210R-223H Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-223H Details Description
Related parts for 1210R-223H
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8-DIP datasheet.pdf
KIT ICE POD FOR CY8C29 DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A 1.25MM T/H datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W .005% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CABLE SAM ICE datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf