API Delevan 1210R-333F
1210R-333F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-333F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD
Datasheet Download
1210R-333F.pdf
Availability of 1210R-333F
QUANTITY
1210R-333F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-333F
Internal Part NumberEIS-1210R-333F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±1%
Current Rating182mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-333F
Related Links1210R, 1210R-333F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-333F Details Description
Related parts for 1210R-333F
VARISTOR 558V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 320A TO-247 datasheet.pdf
RES 427K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf