API Delevan 1210R-392F
1210R-392F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-392F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM
Datasheet Download
1210R-392F.pdf
Availability of 1210R-392F
QUANTITY
1210R-392F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-392F
Internal Part NumberEIS-1210R-392F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±1%
Current Rating378mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-392F
Related Links1210R, 1210R-392F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-392F Details Description
Related parts for 1210R-392F
CONN BUSHING FOR BNC JACKS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523 datasheet.pdf
SHELF NON VENTILATED STATIONARY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IC VFD DRIVER 48 BIT 64QFP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf