API Delevan 1210R-392F
1210R-392F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-392F
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM
Datasheet Download
1210R-392F.pdf
Availability of 1210R-392F
QUANTITY
1210R-392F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-392F
Internal Part NumberEIS-1210R-392F
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±1%
Current Rating378mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-392F
Related Links1210R, 1210R-392F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-392F Details Description
Related parts for 1210R-392F
CAP FEEDTHRU 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 16SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6686 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf