API Delevan 1210R-392J
1210R-392J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-392J
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM
Datasheet Download
1210R-392J.pdf
Availability of 1210R-392J
QUANTITY
1210R-392J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-392J
Internal Part NumberEIS-1210R-392J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±5%
Current Rating378mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-392J
Related Links1210R, 1210R-392J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-392J Details Description
Related parts for 1210R-392J
TRANSFORMER AUDIO 250CT/8 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW ALF2 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 0804 datasheet.pdf
Crystal 37.0500MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RECEPT 2WAY BLACK 22-28AWG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 400 VDC RADI datasheet.pdf