API Delevan 1210R-682F
1210R-682F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-682F
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8 OHM
Datasheet Download
1210R-682F.pdf
Availability of 1210R-682F
QUANTITY
1210R-682F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-682F
Internal Part NumberEIS-1210R-682F
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±1%
Current Rating321mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-682F
Related Links1210R, 1210R-682F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-682F Details Description
Related parts for 1210R-682F
HANDLAMP 26W 120V HAZARD DUTY datasheet.pdf
CONN SOCKET MINI SPRING GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
IGBT 1200V 910A 3125W INT-A-PAK datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf