API Delevan 1210R-682J
1210R-682J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-682J
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8 OHM
Datasheet Download
1210R-682J.pdf
Availability of 1210R-682J
QUANTITY
1210R-682J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-682J
Internal Part NumberEIS-1210R-682J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating321mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-682J
Related Links1210R, 1210R-682J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-682J Details Description
Related parts for 1210R-682J
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC-DC TRPL-VO 25A VERT datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20DIP datasheet.pdf
CABLE MMCX-SMA JACK RG-316 6" datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 8-UMAX datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
Quad, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/∑C On-chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf