E-T-A 127-P10-H-KF-050022-1A
127-P10-H-KF-050022-1A picture photo
Mfg. Part Number
127-P10-H-KF-050022-1A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
127-P10-H-KF-050022-1A.pdf
Availability of 127-P10-H-KF-050022-1A
QUANTITY
127-P10-H-KF-050022-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 127-P10-H-KF-050022-1A
Internal Part NumberEIS-127-P10-H-KF-050022-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series127
Breaker TypeThermal
Current Rating1A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC48V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)127-P10-H-KF-050022-1A
Related Links127-P10-H-K, 127-P10-H-KF-050022-1A Datasheet, E-T-A Distributor
127-P10-H-KF-050022-1A Details Description
Related parts for 127-P10-H-KF-050022-1A
CONN RECEPT 7POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 25A 10 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
WELDER STRAIN GAUGE 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
HEADER BP GUIDE & POLAR MODULE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf