Eaton (formerly Cooper Bussmann) 12OHGMA40
12OHGMA40 picture photo
Mfg. Part Number
12OHGMA40
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 12KV 40AMP 2.5" OIL SEAL
Datasheet Download
12OHGMA40.pdf
Availability of 12OHGMA40
QUANTITY
12OHGMA40 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12OHGMA40
Internal Part NumberEIS-12OHGMA40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12OHGMA40
Related Links12OH, 12OHGMA40 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
12OHGMA40 Details Description
Related parts for 12OHGMA40
CONN FFC VERT 30POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-DIP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEAVY WALL 3/8" BLACK 500' datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-QFN datasheet.pdf
NON INSL BRAZED SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
RES SMD 13.32K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf