Vishay/Sprague 13008-022MESZ/HR
13008-022MESZ/HR picture photo
Mfg. Part Number
13008-022MESZ/HR
Brief Description
CAP TANT 680UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
13008-022MESZ/HR.pdf
Availability of 13008-022MESZ/HR
QUANTITY
13008-022MESZ/HR Order Process
Ship out your order
Specifications of 13008-022MESZ/HR
Internal Part NumberEIS-13008-022MESZ/HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)28 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3024 (7660 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.158" (4.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13008-022MESZ/HR
Related Links13008-02, 13008-022MESZ/HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
13008-022MESZ/HR Details Description
Related parts for 13008-022MESZ/HR
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DECORATIVE MOUNTING NUT datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 20A SCREW TERM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A TO263AB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DKZ/35 24VAC/DC datasheet.pdf
22UF 100V 6,3X11 datasheet.pdf