Vishay/Sprague 13008-041KESZ/HR
13008-041KESZ/HR picture photo
Mfg. Part Number
13008-041KESZ/HR
Brief Description
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
13008-041KESZ/HR.pdf
Availability of 13008-041KESZ/HR
QUANTITY
13008-041KESZ/HR Order Process
Ship out your order
Specifications of 13008-041KESZ/HR
Internal Part NumberEIS-13008-041KESZ/HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3024 (7660 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13008-041KESZ/HR
Related Links13008-04, 13008-041KESZ/HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
13008-041KESZ/HR Details Description
Related parts for 13008-041KESZ/HR
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 10-UMAX datasheet.pdf
RCPT 10ROW 300POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf