Bourns Inc. 1320-S-110
1320-S-110 picture photo
Mfg. Part Number
1320-S-110
Manufacturer
Product Category
Power Distribution, Surge Protectors
Brief Description
SPD DC 2W+G 110VDC
Datasheet Download
1320-S-110.pdf
Availability of 1320-S-110
QUANTITY
1320-S-110 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1320-S-110
Internal Part NumberEIS-1320-S-110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDC Surge Protective Devices
Standard Package8
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyPower Distribution, Surge Protectors
Series1320
Type-
Mounting TypeDIN Rail
AC Outlets-
Energy-
Cord Length-
Overload ProtectionNone
Media Lines Protected-
Connector - AC Input-
Connector - AC Output-
Current - Max-
Voltage - Input110VDC
ApprovalsCE, CSA, UL
Features-
Housing MaterialPlastic
Region Utilized-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1320-S-110
Related Links1320-, 1320-S-110 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
1320-S-110 Details Description
Related parts for 1320-S-110
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESSUR 1-5V 0-980KPA PNP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS R/A datasheet.pdf
LED CBI 3MM 12BLOCK RT ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 88MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES 68K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf