API Delevan 1330R-10F
1330R-10F picture photo
Mfg. Part Number
1330R-10F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 710MA 300 MOHM
Datasheet Download
1330R-10F.pdf
Availability of 1330R-10F
QUANTITY
1330R-10F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1330R-10F
Internal Part NumberEIS-1330R-10F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1330R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±1%
Current Rating710mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant365MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1330R-10F
Related Links1330, 1330R-10F Datasheet, API Delevan Distributor
1330R-10F Details Description
Related parts for 1330R-10F
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 32EDIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
VARISTOR 22.95V 20A 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-EDIP datasheet.pdf
LIGHT BAR 0.4X0.4" GRN SQUARE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf