Sullins Connector Solutions SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
Brief Description
CONN SOCKET .100" 20POS
Datasheet Download
SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181.pdf
Availability of SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
QUANTITY
SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH213-PPEC-D10-ID-BK-M181
IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 510 OHM 6W 0.1% TO220 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 30"W datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 24BIT 48LLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
IC 32BIT SRL CMOS 220V 44PQFP datasheet.pdf
SPRING TERMINAL BLOCK 8CVERT GRE datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf