API Delevan S0402-12NF3D
S0402-12NF3D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-12NF3D
Brief Description
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-12NF3D.pdf
Availability of S0402-12NF3D
QUANTITY
S0402-12NF3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-12NF3D
Internal Part NumberEIS-S0402-12NF3D
Material - CoreAlumina
Inductance12nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-12NF3D
Related LinksS0402-, S0402-12NF3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-12NF3D Details Description
Related parts for S0402-12NF3D
RES 2 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 14SOIC datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
RES 375 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER 2CH 16QFN datasheet.pdf
0.8 GHz-2.7 GHz Direct Conversion Quadrature Demodulator IC datasheet.pdf