Rohm Semiconductor LTR10EZPJ821
LTR10EZPJ821 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ821
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ821.pdf
Availability of LTR10EZPJ821
QUANTITY
LTR10EZPJ821 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ821
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ821
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
Featured ProductLTR Series Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ821
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ821 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ821 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ821
RES SMD 51K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RFID SUPPLY 24V 2.5A FOR LR RDR datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 6' WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf