API Delevan 1331R-823J
1331R-823J picture photo
Mfg. Part Number
1331R-823J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM SMD
Datasheet Download
1331R-823J.pdf
Availability of 1331R-823J
QUANTITY
1331R-823J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331R-823J
Internal Part NumberEIS-1331R-823J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1331R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating59mA
Current - Saturation59mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331R-823J
Related Links1331R, 1331R-823J Datasheet, API Delevan Distributor
1331R-823J Details Description
Related parts for 1331R-823J
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
IC PANEL METER 3.5 DIG 48LQFP datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 60.7VWM 108VC AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf