Amphenol RF 135101-03-M0.50
135101-03-M0.50 picture photo
Mfg. Part Number
135101-03-M0.50
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
SMA STRT PLUG-PLUG RG-316DB .5M
Datasheet Download
135101-03-M0.50.pdf
Availability of 135101-03-M0.50
QUANTITY
135101-03-M0.50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 135101-03-M0.50
Internal Part NumberEIS-135101-03-M0.50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMA
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length19.7" (500.0mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max12.4GHz