TDK Corporation TSL1315RA-470K3R4-PF
TSL1315RA-470K3R4-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL1315RA-470K3R4-PF
Brief Description
FIXED IND 47UH 3.4A 52 MOHM TH
Datasheet Download
TSL1315RA-470K3R4-PF.pdf
Availability of TSL1315RA-470K3R4-PF
QUANTITY
TSL1315RA-470K3R4-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL1315RA-470K3R4-PF
Internal Part NumberEIS-TSL1315RA-470K3R4-PF
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating3.4A
Current - Saturation5.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)52 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL1315RA-470K3R4-PF
Related LinksTSL1315RA-, TSL1315RA-470K3R4-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL1315RA-470K3R4-PF Details Description
Related parts for TSL1315RA-470K3R4-PF
IDC CABLE - MSR16K/MC16M/MCS16K datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1.9A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM5001 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 400VAC datasheet.pdf