JAE Electronics IL-WX-26S-VF-BE
IL-WX-26S-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-26S-VF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 26POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-26S-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-26S-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-26S-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-26S-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-26S-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package385
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-26S-VF-BE
Related LinksIL-WX-2, IL-WX-26S-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-26S-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-26S-VF-BE
IC 20-BIT FET BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A FMALE SGL 5POS 2M datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 13"L X 17"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf