Amphenol RF 135101-R2-04.00
135101-R2-04.00 picture photo
Mfg. Part Number
135101-R2-04.00
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSY PLUG-PLUG 4"
Datasheet Download
135101-R2-04.00.pdf
Availability of 135101-R2-04.00
QUANTITY
135101-R2-04.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 135101-R2-04.00
Internal Part NumberEIS-135101-R2-04.00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMA Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMA
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length4.00" (101.6mm)
Cable TypeHand Formable .141
Impedance50 Ohm
Frequency - Max12.4GHz
ColorGray
Features-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)135101-R2-04.00
Related Links135101-, 135101-R2-04.00 Datasheet, Amphenol RF Distributor
135101-R2-04.00 Details Description
Related parts for 135101-R2-04.00
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 1506 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRDG 100V 8EPSOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
DIE COPALUM SEALED U/W 69066 datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 15POS THRUHL datasheet.pdf