Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55AD
D38999/24JH55AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH55AD.pdf
Availability of D38999/24JH55AD
QUANTITY
D38999/24JH55AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55AD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55AD
Related LinksD38999/, D38999/24JH55AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55AD Details Description
Related parts for D38999/24JH55AD
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC LOAD SW HGH SIDE 1.2A 4-TMLF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HAN MOD COMPACT CODING PIN 4YELL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .051M 31POS datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 80POS datasheet.pdf
CAP FILM 640UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
MODULE SCHOTTKY 400A ADDAPAK datasheet.pdf