AVX Corporation CX2016DB24000D0GEJCC
CX2016DB24000D0GEJCC picture photo
Mfg. Part Number
CX2016DB24000D0GEJCC
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 15ppm 8pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX2016DB24000D0GEJCC.pdf
Availability of CX2016DB24000D0GEJCC
QUANTITY
CX2016DB24000D0GEJCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX2016DB24000D0GEJCC
Internal Part NumberEIS-CX2016DB24000D0GEJCC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX2016DB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX2016DB24000D0GEJCC
Related LinksCX2016DB24, CX2016DB24000D0GEJCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX2016DB24000D0GEJCC Details Description
Related parts for CX2016DB24000D0GEJCC
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP datasheet.pdf
SW SUBMINI SPST-NO .1A HNGE LVR datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SON datasheet.pdf
PROGRAMMER STANDALONE 40-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 24V OUT datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf