E-T-A 1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
1410-F110-P1F1-W14QB4-4A picture photo
Mfg. Part Number
1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 48VDC
Datasheet Download
1410-F110-P1F1-W14QB4-4A.pdf
Availability of 1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
QUANTITY
1410-F110-P1F1-W14QB4-4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
Internal Part NumberEIS-1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series1410-F1
Breaker TypeThermal
Current Rating4A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)20V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
Related Links1410-F110-P1, 1410-F110-P1F1-W14QB4-4A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-F110-P1F1-W14QB4-4A Details Description
Related parts for 1410-F110-P1F1-W14QB4-4A
IC CTRLR HOT SWAP 200MV 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
QUICK MOUNT, 3 POLE datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
NXBUS&IO PWRFEED 24VDC NON ISO datasheet.pdf