E-T-A 1410-G110-L2F1-S01-2.5A
1410-G110-L2F1-S01-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G110-L2F1-S01-2.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-G110-L2F1-S01-2.5A.pdf
Availability of 1410-G110-L2F1-S01-2.5A
QUANTITY
1410-G110-L2F1-S01-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G110-L2F1-S01-2.5A
Internal Part NumberEIS-1410-G110-L2F1-S01-2.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series1410-G1
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePCB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G110-L2F1-S01-2.5A
Related Links1410-G110-L, 1410-G110-L2F1-S01-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G110-L2F1-S01-2.5A Details Description
Related parts for 1410-G110-L2F1-S01-2.5A
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-16AWG #1/2 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W 5MM NC NPN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf