E-T-A 1410-G111-P2F1-S01-1.8A
1410-G111-P2F1-S01-1.8A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G111-P2F1-S01-1.8A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.8A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-G111-P2F1-S01-1.8A.pdf
Availability of 1410-G111-P2F1-S01-1.8A
QUANTITY
1410-G111-P2F1-S01-1.8A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G111-P2F1-S01-1.8A
Internal Part NumberEIS-1410-G111-P2F1-S01-1.8A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.8A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G111-P2F1-S01-1.8A
Related Links1410-G111-P, 1410-G111-P2F1-S01-1.8A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G111-P2F1-S01-1.8A Details Description
Related parts for 1410-G111-P2F1-S01-1.8A
OPTO SENSOR 5MM LT/DARKON PNP datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 55NS 40VSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 540MA 170 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 2442.0MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 82CRI 24SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf