E-T-A 1410-G111-P2F1-S01-3.15A
1410-G111-P2F1-S01-3.15A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G111-P2F1-S01-3.15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 3.15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-G111-P2F1-S01-3.15A.pdf
Availability of 1410-G111-P2F1-S01-3.15A
QUANTITY
1410-G111-P2F1-S01-3.15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G111-P2F1-S01-3.15A
Internal Part NumberEIS-1410-G111-P2F1-S01-3.15A
Breaker TypeThermal
Current Rating3.15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G111-P2F1-S01-3.15A
Related Links1410-G111-P2, 1410-G111-P2F1-S01-3.15A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G111-P2F1-S01-3.15A Details Description
Related parts for 1410-G111-P2F1-S01-3.15A
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 1.190" (30.23mm) datasheet.pdf