E-T-A 1410-G112-P3F1-B04-3.15A
1410-G112-P3F1-B04-3.15A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G112-P3F1-B04-3.15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 3.15A 250VAC 48VDC
Datasheet Download
1410-G112-P3F1-B04-3.15A.pdf
Availability of 1410-G112-P3F1-B04-3.15A
QUANTITY
1410-G112-P3F1-B04-3.15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G112-P3F1-B04-3.15A
Internal Part NumberEIS-1410-G112-P3F1-B04-3.15A
Breaker TypeThermal
Current Rating3.15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC28V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G112-P3F1-B04-3.15A
Related Links1410-G112-P3, 1410-G112-P3F1-B04-3.15A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G112-P3F1-B04-3.15A Details Description
Related parts for 1410-G112-P3F1-B04-3.15A
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO204 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CA 0.43" datasheet.pdf
PANEL STEEL 22.2 X 18.2" datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
8520-2 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf