CTS Electronic Components 416F50013CTR
416F50013CTR picture photo
Mfg. Part Number
416F50013CTR
Brief Description
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F50013CTR.pdf
Availability of 416F50013CTR
QUANTITY
416F50013CTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F50013CTR
Internal Part NumberEIS-416F50013CTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F50013CTR
Related Links416F50, 416F50013CTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F50013CTR Details Description
Related parts for 416F50013CTR
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMA datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 600VA datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .635MM SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:5 134MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf