Stackpole Electronics Inc. RSMF1JA15K0
RSMF1JA15K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JA15K0
Brief Description
RES MO 1W 15K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JA15K0.pdf
Availability of RSMF1JA15K0
QUANTITY
RSMF1JA15K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JA15K0
Internal Part NumberEIS-RSMF1JA15K0
Standard Package2,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JA15K0
Related LinksRSMF1, RSMF1JA15K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JA15K0 Details Description
Related parts for RSMF1JA15K0
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC 2.88V ACT HI 10% SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
SWITCHES datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
FAN FELT FILTER WHITE 60X60 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf