E-T-A 1410-G114-P3F1-S01-1.5A
1410-G114-P3F1-S01-1.5A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G114-P3F1-S01-1.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 48VDC
Datasheet Download
1410-G114-P3F1-S01-1.5A.pdf
Availability of 1410-G114-P3F1-S01-1.5A
QUANTITY
1410-G114-P3F1-S01-1.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G114-P3F1-S01-1.5A
Internal Part NumberEIS-1410-G114-P3F1-S01-1.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC28V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G114-P3F1-S01-1.5A
Related Links1410-G114-P, 1410-G114-P3F1-S01-1.5A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G114-P3F1-S01-1.5A Details Description
Related parts for 1410-G114-P3F1-S01-1.5A
IC BUFF DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC REPEATER ETHERNET 8PRT 208QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1608 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
XBEE PRO ZNET 2.5 SER2 10MW RPSM datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RTD L=100MM 4M STRIGHT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 20W datasheet.pdf