E-T-A 1410-L110-L1F1-S01-2.5A
1410-L110-L1F1-S01-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
1410-L110-L1F1-S01-2.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-L110-L1F1-S01-2.5A.pdf
Availability of 1410-L110-L1F1-S01-2.5A
QUANTITY
1410-L110-L1F1-S01-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-L110-L1F1-S01-2.5A
Internal Part NumberEIS-1410-L110-L1F1-S01-2.5A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1410-L110 Series Thermal PCB-Mount Circuit Breakers
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-L110-L1F1-S01-2.5A
Related Links1410-L110-L, 1410-L110-L1F1-S01-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-L110-L1F1-S01-2.5A Details Description
Related parts for 1410-L110-L1F1-S01-2.5A
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X3X8" 5A MED datasheet.pdf
THRML RL PRNT W/PRTL CTTR EXT ST datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG HORIZ WIRE TRAP 508MM 4C datasheet.pdf