E-T-A 1410-L210-L2F1-S02-1.25A
1410-L210-L2F1-S02-1.25A picture photo
Mfg. Part Number
1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.25A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-L210-L2F1-S02-1.25A.pdf
Availability of 1410-L210-L2F1-S02-1.25A
QUANTITY
1410-L210-L2F1-S02-1.25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Internal Part NumberEIS-1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
FamilyCircuit Breakers
Series1410-L2
Breaker TypeThermal
Current Rating1.25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Related Links1410-L210-L2, 1410-L210-L2F1-S02-1.25A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-L210-L2F1-S02-1.25A Details Description
Related parts for 1410-L210-L2F1-S02-1.25A
MOSFET N-CH 100V 500MA SOT223 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 23MM RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
3,3UF 100V 5X11 datasheet.pdf