| Internal Part Number | EIS-1418N4SSS12 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| 3D Model | 1418N4SSS12.stp1418N4SSS12.dxf | |
| Size / Dimension | 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm) | |
| Height | 12.000" (304.80mm) | |
| Area (L x W) | 1728" (1.115m) | |