Switchcraft Inc. 14281-20PG-300
14281-20PG-300 picture photo
Mfg. Part Number
14281-20PG-300
Brief Description
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
14281-20PG-300.pdf
Availability of 14281-20PG-300
QUANTITY
14281-20PG-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of 14281-20PG-300
Internal Part NumberEIS-14281-20PG-300
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions20
TerminationSolder
Fastening TypeBayonet Lock
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14281-20PG-300
Related Links14281-2, 14281-20PG-300 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
14281-20PG-300 Details Description
Related parts for 14281-20PG-300
IC REG LDO 1.2V/ADJ 5A TO220-5 datasheet.pdf
IGBT MOLDING 600V 100A 7PM-GA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 350V 500MA TO220-3 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PP SILIC 0. datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf