Switchcraft Inc. 14292-20PG-300
14292-20PG-300 picture photo
Mfg. Part Number
14292-20PG-300
Brief Description
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
14292-20PG-300.pdf
Availability of 14292-20PG-300
QUANTITY
14292-20PG-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of 14292-20PG-300
Internal Part NumberEIS-14292-20PG-300
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions20
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14292-20PG-300
Related Links14292-2, 14292-20PG-300 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
14292-20PG-300 Details Description
Related parts for 14292-20PG-300
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 4.50V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SOCKET 300POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf