Vicor Corporation VI-21L-MW-S
VI-21L-MW-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21L-MW-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W
Datasheet Download
VI-21L-MW-S.pdf
Availability of VI-21L-MW-S
QUANTITY
VI-21L-MW-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21L-MW-S
Internal Part NumberEIS-VI-21L-MW-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.57A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21L-MW-S
Related LinksVI-21, VI-21L-MW-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21L-MW-S Details Description
Related parts for VI-21L-MW-S
IC DECODER/DEMUX DUAL 2-4 16DIP datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 150MA 8 OHM TH datasheet.pdf