Johanson Technology Inc. 1450BL15A200E
1450BL15A200E picture photo
Mfg. Part Number
1450BL15A200E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN 1450MHZ
Datasheet Download
1450BL15A200E.pdf
Availability of 1450BL15A200E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1450BL15A200E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1450BL15A200E
Internal Part NumberEIS-1450BL15A200E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1450
PackagingCut Tape (CT)
Frequency Range1.4GHz ~ 1.5GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 200 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1450BL15A200E
Related Links1450BL, 1450BL15A200E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1450BL15A200E Details Description
Related parts for 1450BL15A200E
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TPS68000EVM-161 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
E1 DIE 12-10 AVIK PGYBK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf