Hammond Manufacturing 1455JBRED-10
1455JBRED-10 picture photo
Mfg. Part Number
1455JBRED-10
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
BEZEL OPEN PLASTIC RED 10/PACK
Datasheet Download
1455JBRED-10.pdf
Availability of 1455JBRED-10
QUANTITY
1455JBRED-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1455JBRED-10
Internal Part NumberEIS-1455JBRED-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1455
TypeBezel
Features-
For Use With/Related Products1455J Series
Size / Dimension3.194" L x 1.186" W x 0.354" H (81.13mm x 30.12mm x 8.99mm)
ColorRed
MaterialPlastic, ABS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1455JBRED-10
Related Links1455JB, 1455JBRED-10 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1455JBRED-10 Details Description
Related parts for 1455JBRED-10
IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP datasheet.pdf
BOARD LED IMS CREE XLAMP MC-E datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
LED PRISM 3MM G-R/G-R/G-R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
XGIE 2PR SOLID FSHIELD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf