Hammond Manufacturing 1455JBTBU-10
1455JBTBU-10 picture photo
Mfg. Part Number
1455JBTBU-10
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
BEZEL OPEN PLASTIC BLUE 10/PACK
Datasheet Download
1455JBTBU-10.pdf
Availability of 1455JBTBU-10
QUANTITY
1455JBTBU-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1455JBTBU-10
Internal Part NumberEIS-1455JBTBU-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1455
TypeBezel
Features-
For Use With/Related Products1455J Series
Size / Dimension3.194" L x 1.186" W x 0.354" H (81.13mm x 30.12mm x 8.99mm)
ColorTranslucent - Blue
MaterialPlastic, Polycarbonate
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1455JBTBU-10
Related Links1455JB, 1455JBTBU-10 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1455JBTBU-10 Details Description
Related parts for 1455JBTBU-10
KIT EVAL FOR MC13193 W/SOFTWARE datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS RA datasheet.pdf
IC HYBRID CTRLR PWM DUAL 48-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf