Hammond Manufacturing 1455PAL-10
1455PAL-10 picture photo
Mfg. Part Number
1455PAL-10
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
END PANEL ALUMINUM CLEAR 10/PACK
Datasheet Download
1455PAL-10.pdf
Availability of 1455PAL-10
QUANTITY
1455PAL-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1455PAL-10
Internal Part NumberEIS-1455PAL-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1455
TypePanel, End
Features-
For Use With/Related Products1455P Series
Size / Dimension4.933" L x 1.198" W x 0.059" H (125.30mm x 30.43mm x 1.50mm)
ColorClear
MaterialMetal, Aluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1455PAL-10
Related Links1455P, 1455PAL-10 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1455PAL-10 Details Description
Related parts for 1455PAL-10
FIXED IND 7UH 500MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 18WSOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PCI EXP FMALE 164PO .100 AU datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf