Hammond Manufacturing 1481S16K
1481S16K picture photo
Mfg. Part Number
1481S16K
Manufacturer
Product Category
Rack Accessories
Brief Description
DRIP SHIELD 16" GREY
Datasheet Download
1481S16K.pdf
Availability of 1481S16K
QUANTITY
1481S16K Order Process
Ship out your order
Specifications of 1481S16K
Internal Part NumberEIS-1481S16K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model1481S16K.stp1481S16K.dxf
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Accessories
Series1481
Accessory TypeDrip Shield Kit
FeaturesBolts, Hinge Pin, Nuts, Gasket, Shield
For Use With/Related ProductsNEMA 12, 1418, 1422 Enclosures
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1481S16K
Related Links1481, 1481S16K Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1481S16K Details Description
Related parts for 1481S16K
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 2W 820 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO204AC datasheet.pdf
JPT EINZELLEITDICHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SELF-CLINGING GASKET HAN SIZE 06 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
OVR/UNDR RELAY 2 TO 500 MA datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf