3M 14T50-SZWB-200-0NC
14T50-SZWB-200-0NC picture photo
Mfg. Part Number
14T50-SZWB-200-0NC
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
CABLE ASSY 50POS MDR-MDR PLUG 2M
Datasheet Download
14T50-SZWB-200-0NC.pdf
Availability of 14T50-SZWB-200-0NC
QUANTITY
14T50-SZWB-200-0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of 14T50-SZWB-200-0NC
Internal Part NumberEIS-14T50-SZWB-200-0NC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInterconnect Solutions for LVDS Applications
Featured Product3M™ Cables
MDR Connectors
Mini D Ribbon (MDR) Cable Assembly
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesMini D Ribbon (MDR)
ConfigurationCentronics 50 pos Male to Male
Length6.56' (2.00m)
Cable TypeRound, Beige
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14T50-SZWB-200-0NC
Related Links14T50-SZW, 14T50-SZWB-200-0NC Datasheet, 3M Distributor
14T50-SZWB-200-0NC Details Description
Related parts for 14T50-SZWB-200-0NC
IC REG LDO 5V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 120POS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 176TQFP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 175W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
DIODE datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN RECP datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf