Everlight Electronics Co Ltd 15-21/BHC-AP1Q2/2T
15-21/BHC-AP1Q2/2T picture photo
Mfg. Part Number
15-21/BHC-AP1Q2/2T
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Datasheet Download
15-21/BHC-AP1Q2/2T.pdf
Availability of 15-21/BHC-AP1Q2/2T
QUANTITY
15-21/BHC-AP1Q2/2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 15-21/BHC-AP1Q2/2T
Internal Part NumberEIS-15-21/BHC-AP1Q2/2T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMSL Update 01/Jul/2014
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating79mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Current - Test5mA
Viewing Angle130°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant471nm
Wavelength - Peak468nm
Features-
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package-
Size / Dimension3.20mm L x 1.50mm W
Height (Max)1.30mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15-21/BHC-AP1Q2/2T
Related Links15-21/BHC, 15-21/BHC-AP1Q2/2T Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
15-21/BHC-AP1Q2/2T Details Description
Related parts for 15-21/BHC-AP1Q2/2T
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 2A SMD 2920 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
IC DUAL PREC MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 6POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO220-5 datasheet.pdf