Everlight Electronics Co Ltd 15-21/W1D-APQHY/2T
15-21/W1D-APQHY/2T picture photo
Mfg. Part Number
15-21/W1D-APQHY/2T
Brief Description
LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD
Datasheet Download
15-21/W1D-APQHY/2T.pdf
Availability of 15-21/W1D-APQHY/2T
QUANTITY
15-21/W1D-APQHY/2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 15-21/W1D-APQHY/2T
Internal Part NumberEIS-15-21/W1D-APQHY/2T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMSL Update 01/Jul/2014
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
Millicandela Rating79mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Current - Test20mA
Viewing Angle140°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension3.20mm L x 1.50mm W
Height (Max)1.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15-21/W1D-APQHY/2T
Related Links15-21/W1D, 15-21/W1D-APQHY/2T Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
15-21/W1D-APQHY/2T Details Description
Related parts for 15-21/W1D-APQHY/2T
CONT PLUG-IN BRIDGE GRAY 500MM datasheet.pdf
IC LINE TX DS3/STS-1 E3 28SOJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 18AWG 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 59 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 15NS 24DIP datasheet.pdf
SENSOR PRES 100MBAR DIFF 5V DIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf