Everlight Electronics Co Ltd 15-21/W1D-APQHY/2T
15-21/W1D-APQHY/2T picture photo
Mfg. Part Number
15-21/W1D-APQHY/2T
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD
Datasheet Download
15-21/W1D-APQHY/2T.pdf
Availability of 15-21/W1D-APQHY/2T
QUANTITY
15-21/W1D-APQHY/2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 15-21/W1D-APQHY/2T
Internal Part NumberEIS-15-21/W1D-APQHY/2T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMSL Update 01/Jul/2014
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
Millicandela Rating79mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Current - Test20mA
Viewing Angle140°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension3.20mm L x 1.50mm W
Height (Max)1.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15-21/W1D-APQHY/2T
Related Links15-21/W1D, 15-21/W1D-APQHY/2T Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
15-21/W1D-APQHY/2T Details Description
Related parts for 15-21/W1D-APQHY/2T
CARRIER LEAD CHIP 12-9/16X4X7/16 datasheet.pdf
RES 56 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
STEREO ZOOM OPTIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf