Preci-Dip 150-V3-640-00-106101
150-V3-640-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
150-V3-640-00-106101
Brief Description
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM
Datasheet Download
150-V3-640-00-106101.pdf
Availability of 150-V3-640-00-106101
QUANTITY
150-V3-640-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 150-V3-640-00-106101
Internal Part NumberEIS-150-V3-640-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Contact TypeMale Pin
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.600" (15.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150-V3-640-00-106101
Related Links150-V3-640, 150-V3-640-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
150-V3-640-00-106101 Details Description
Related parts for 150-V3-640-00-106101
IC DAC MULT VOLTOUT 12BIT 24SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 50POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
GDT 500V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ASSY RECT 100A 150V SFST REC datasheet.pdf