Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD324R
RNF14FTD324R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD324R
Brief Description
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD324R.pdf
Availability of RNF14FTD324R
QUANTITY
RNF14FTD324R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD324R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD324R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRNF General Purpose and Precision Metal Film Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD324R
Related LinksRNF14F, RNF14FTD324R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD324R Details Description
Related parts for RNF14FTD324R
SCR DBL HISCR 800V 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
SIDE ELEMENT W/CABLE FIXTURE datasheet.pdf
USB A TO MINI B 2.0M BLACK datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 24POS STR TIN datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.2K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 6POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf