Abracon Corporation ASG-P-V-A-622.08MHZ
ASG-P-V-A-622.08MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-622.08MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-622.08MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-A-622.08MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-A-622.08MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-622.08MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-622.08MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-622.08MHZ
Related LinksASG-P-V-A, ASG-P-V-A-622.08MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-622.08MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-622.08MHZ
RES SMD 348 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
T5009-6, 2NC+2NO BBM, 3 X 1/2 NP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf