3M 150210-2000-TH
150210-2000-TH picture photo
Mfg. Part Number
150210-2000-TH
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
150210-2000-TH.pdf
Availability of 150210-2000-TH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
150210-2000-TH Order Process
Ship out your order
Specifications of 150210-2000-TH
Internal Part NumberEIS-150210-2000-TH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package378
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series1502
PackagingTray
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150210-2000-TH
Related Links150210-, 150210-2000-TH Datasheet, 3M Distributor
150210-2000-TH Details Description
Related parts for 150210-2000-TH
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4A 8TSSOP datasheet.pdf
RES 632.9 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 10MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 820 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf